Logo Loading

post

İNGİLİZCE WRITING(YAZMA) BECERİSİ

İNGİLİZCE WRITING(YAZMA) BECERİSİ

İngilizce yazmanın temeli: Düzgün cümle kurabilmek

İNGİLİZCE WRITING(YAZMA) BECERİSİ

Kişi ilk önce doğru ve anlaşılır cümleler kurmayı öğrenmelidir. Bu nokta üzerinde çokça pratik yapılmalıdır çünkü doğru cümle kurmak, paragraf yazma sürecinin en temel taşıdır. Bu sebeple cümle düzeyinde çok çalışmak gerekir.

Sonrasında sebep sonuç ilişkisi içeren, birkaç cümlelik birimler üzerinde çalışılmalıdır. Bu aşamada bağlaçlar üzerinde bolca pratik yapılmalı.

En son olarak paragraflar üzerinde çalışılmalı. Bir fikri paragraf düzeyinde ifade etme alıştırmaları yapılmalıdır. Bu aşama fikir akışını sağlama, cümleleri bağlama ve akıcılığı sağlama adına önemlidir. Paragraf düzeyinde başarılı olmak için daha önceki iki adımın başarıyla tamamlanmış olması gerekir.

İngilizce bir bütündür: İngilizce writing ötesindeki dünya

Dil bir bütündür, yazmak, dinlemek ya da konuşmak ayrı ayır düşünülemez. Bu açıdan bakıldığında aslında yazma yetisinin gelişimi doğrudan genel İngilizce gelişimiyle orantılıdır. Bu sebeple bir konuya çok yoğunlaşmak yerine genel anlamda dil öğrenimiyle ilgilenmek daha çok fayda sağlayabilir

0
Connecting
Please wait...
Mesaj Gönder

Üzgünüz, şuan tüm operatörlerimiz çevrimdışı.Bize mesaj gönderebilirsiniz. En yakın sürede size dönüş sağlanacaktır.

* İsim
* Telefon
* Eposta
* Yardım almak istediğiniz konuyu kısaca tarif edin
Giriş Yap

Merhaba, Size daha iyi hizmet verebilmemiz için görüşmeden önce birkaç bilgiye ihtiyacımız var. Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

* İsim
* Telefon
* Yardım almak istediğiniz konuyu kısaca tarif edin
Canlı Destek
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?