Başarı Öyküsü

Aysun Uğuş Dil Eğitim Merkezi, 20 yıla yakın süredir farklı kurum ve kuruluşlarda dil eğitimi veren Aysun Uğuş tarafından kurulmuştur. Merkezimizin kurucusu Aysun Uğuş; 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

Henüz 10 yaşındayken İngilizce öğretmeni olmayı hedefleyen Uğuş, Bursa’nın en köklü ve başarılı dil eğitim kurumlarından birini kurarken birçok aşamadan geçti. 10 yaşındayken çok sevdiği ve beğeniyle takip ettiği İngilizce öğretmeni onun yaşamı için ilk tetikleyiciydi.

İngilizce öğretmeninden öğrendiklerini, mutlu gelecekler inşa etmek amacıyla yeni nesillere taşıma arzusundaydı. Bu doğrultuda üniversiteden İngilizce öğretmeni olarak mezun olmasının hemen ardından farklı eğitim kurumlarında, dershanelerde ve okullarda görev aldı.

Ayrıca bir süreliğine Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda eğitim veren Aysun Uğuş, akademide de yer edindi. Kısa bir süreliğine yöneticiliğini yaptığı bir dil kursu, yaşamı için bir başka dönüm noktası olacaktı.  

Yöneticilik yaptığı dönemde, çok daha fazla insana dokunabilmek ve Türkiye’deki dil öğrenme sorunlarını tamamen ortadan kaldırmak amacına çok daha sıkı sıkıya sarıldı. Bu doğrultuda yöneticilik görevinden ayrılarak 2010 yılında Aysun Uğuş Dil Eğitim Merkezi’ni kurdu.

Merkezin kurulmasının ardından aynı yıl, İngilizce Konuşma Kulüpleri adı altında yaptığı çalışmalarla yabancı dil öğreniminin farkındalığını güçlendirmeye yönelik faaliyetlerini sürdürdü. Tüm yaşamını eğitime ve Türkiye’deki dil öğrenme sorunlarını gidermeye adayan Uğuş, eğitimci olmanın bilinciyle hareket ediyor.

Bugün Bursa’nın en başarılı ve köklü dil eğitimi kurumlarından biri haline dönüşen Aysun Uğuş Dil Eğitim Merkezi, binlerce mutlu çocuk ve yetişkin öğrencinin yaşamına dokundu. Merkezimiz ve kurucumuz; ilk günkü kuruluş prensipleri ve hedefleriyle, aynı etik ilkelere sıkı sıkıya bağlı kalarak yabancı dil eğitimlerini sürdürmektedir.

Güncel Eğitimlerimiz

Aysun Uğuş

How can I help you? 👋