Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu

Proficiency sınavı hazırlık kursu, üniversitelerin talep ettiği dil hazırlık sınıflarına girecek adaylar için özel olarak hazırlanmış bir eğitim programıdır. Proficiency kavramı, temel olarak “Yeterlilik” anlamına gelir. Günümüzde ise bu kavram, daha çok üniversitelerin lisans programlarından önce verdiği dil hazırlık programı dahilinde yapılan sınavlar için kullanılır. Dolayısıyla üniversitelerin lisans programına kayıt yaptıracak aday öğrencilerin, programın yabancı dil talebi olması halinde Proficency sınavına girmeleri gerekir. Proficiency sınavı hazırlık kursu, doğrudan hazırlık sınavına odaklanan içeriği ile adayların hedeflerine kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla özel olarak hazırlanmıştır.

Proficiency Sınavı Nedir, Ne İşe Yarar?

Proficiency sınavı, zorunlu İngilizce dili hazırlık eğitimi veren üniversitelerin ilgili programlarında uygulanan bir testtir. Aday öğrencilerin zorunlu dil şartı aranan bir üniversite programına kayıt yaptırmak istemesi durumunda sınava girmeleri gerekir. Proficiency sınavı hazırlık kursu, ilk kez üniversite eğitimi almaya başlayacak ve hazırlık sınavı ile karşı karşıya kalan öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Kursu içeriğinde adayların dil yetkinliklerini en etkili şekilde kullanabilmeleri ve sınavda adaylardan beklenenlere en verimli şekilde cevap verebilmeleri adına özel uygulamalar mevcuttur.

Proficiency Sınavı Nedir?

Proficiency sınavı, Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin bazı programlarında talep ettiği bir dil yeterlilik sınavıdır. Çoğunlukla İngilizce içeriğe sahiptir. Bazı belli yabancı dillerde eğitim veren üniversitelerde sınavın içeriği farklı bir dilde olabilir. Bununla birlikte çok büyük oranda Proficiency sınavı İngilizce dil becerilerini ölçer.

Proficiency Sınavı Ne İşe Yarar?

Proficiency sınavı, üniversite adaylarının hazırlık programlarını geçerek doğrudan kayıt yaptırdıkları programa dahil olmalarını sağlar. Dolayısıyla Proficiency sınavı, üniversite tercihinden sonra adayların ilgili programlara doğrudan giriş yapabilmesi ve hazırlık eğitimini geçmeleri adına son derece önemlidir. Ayrıca aday öğrencilerin üniversite eğitimini tamamlama süreleri açısından da Proficiency sınavı oldukça belirleyici bir etkendir.

Kimler Proficiency Sınavına Girmeli?

Proficiency sınavı hazırlık kursu, üniversitelerin hazırlık programına girmek zorunda olan adaylar için uygunluk taşır. Dolayısıyla sınava tercih ettiği üniversitenin ilgili bölümünde yabancı dil zorunluluğu bulunan adayların girmesi gerekir.

Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu İçeriği

Proficiency sınavı hazırlık kursu içeriği, tamamen öğrenci adayının beklentilerine ve taleplerine uygun şekilde hazırlanmıştır. Kurs kapsamında adayın gireceği sınavdaki beklentilere yönelik çalışmalar yapılır. Uzman dil eğitmenleri tarafından tasarlanan hazırlık kursu programı, adayın dil yeterliliklerini geliştirdiği gibi aynı zamanda sınavın içeriğine uygun yapıdadır. Dolayısıyla aday, doğrudan Proficiency sınavına odaklanarak hazırlık sürecini profesyonel eğitmenler eşliğinde planlayabilir.

Güncel Eğitimlerimiz

Aysun Uğuş

How can I help you? 👋