IELTS

IELTS, uluslararası alanda yaygın olarak geçerliliği olan ve İngilizce dil yeterliliklerini ölçen bir sınavdır. Açılımı International English Language Testing System şeklindedir. Özel sektör, kamu kuruluşları ve eğitim kurumları başta olmak üzere birçok farklı alanda geçerliliği vardır. Avustralya, Cambridge Üniversitesi ve Birleşik Krallık mülkiyetinde bulunan sınav, adayların İngilizce yetkinliklerini Özellikle İngilizce konuşulan ülkelerdeki istihdam olanaklarından faydalanmak ya da eğitim almak isteyen adaylar tarafından yoğun olarak tercih edilir. Dünya genelinde birçok üniversite IELTS sınavını; lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru sürecinde kabul etmektedir.

IELTS Nedir, Ne İşe Yarar?

IELTS, İngilizce konuşulan ülkelerde geçerli olduğu gibi aynı zamanda Türkiye’de de yüksek düzeyde geçerliliğe sahip olan bir sınavdır. Dolayısıyla ülkemizdeki üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına başvuruda da yaygın olarak kabul görür. Bunun dışında havacılık, bankacılık ve finans gibi sektörlerde de ülkemizde birçok kurum IELTS belgesi talep etmektedir.

IELTS Nedir?

IELTS, dört bölümden oluşan ve uluslararası alanda geçerliliği olan, adayların İngilizce dil yeterliliklerini dört farklı kategoride ölçen bir sınavdır. IELTS’in içeriği;

  • Listening
  • Reading
  • Writing
  • Speaking

Şeklinde dört bölümden oluşur. Adaylardan bu dört bölümdeki sorulara 3 saatlik süre içerisinde cevap vermesi beklenir. Bununla birlikte sınavın Speaking bölümü, farklı günlerde uygulanabilir. Adayın uygunluk durumuna göre alternatif Speaking test saatleri arasında tercihte bulunması mümkündür.

IELTS Ne İşe Yarar?

IELTS sınavı, yaklaşık olarak 140 ülkede 15.000’den fazla kurum tarafından geçerliliği olan bir İngilizce dil yeterlilik testidir. Dolayısıyla uluslararası kariyer planı yapmaktan üniversite eğitimine kadar birçok farklı amaçla IELTS’e girmek mümkündür. Sınav bunun dışında;

  • Yeni Zelanda, Kanada ve Avustralya gibi ülkeler için yapılacak göçmenlik başvurularında,
  • Ana dili İngilizce olan ülkelerdeki üniversitelerin programlarına başvuru yapmada,
  • Bankacılık, finans ve havacılık sektörlerinin istihdam olanaklarından faydalanmada,
  • Yurt içi üniversitelerin yüksek lisans ve doktora programlarına başvuruda

Kabul edilir. Ayrıca uluslararası alanda faaliyet gösteren birçok şirketin istihdam olanaklarından faydalanmak için de IELTS’e girerek, İngilizce dil yetkinliklerini belgelendirmek mümkündür.

IELTS Kursu  

IELTS kursu, doğrudan adayların eksikliklerine odaklanarak sınavın dokusuna uygun bir çalışma imkanı sunar. Gerçek bir diyalog ortamı oluşturularak adayların İngilizce dil yetkinliklerinin geliştirilmesi hedeflerin. Kursun içeriği, büyük oranda adayların kendilerini rahatça ifade edebilmelerini sağlamak üzere özel olarak hazırlanmıştır. Ayrıca sınavda yaygın olarak kullanılan kelimelere yönelik çalışmalar da kurs programı kapsamında adayların kazanım olarak elde etmesi adına kurs kapsamının içeriğinde yer almaktadır.

Güncel Eğitimlerimiz

Aysun Uğuş

How can I help you? 👋