Lise İngilizcesi - High School

Lise İngilizcesi – High School, lise düzeyinde İngilizce eğitiminin verildiği ve öğrencilerin kendilerini okuma, dinleme, konuşma ve yazma alanlarında geliştirmesini mümkün kıldığı bir eğitimdir. Küçük yaşlardan itibaren yabancı dil öğrenme, o dile yatkınlığın artmasını sağlar. Ayrıca küçük yaşlarda yabancı dil öğrenimi çok daha kolaydır. Kaliteli, yenilikçi ve teknolojik metotlar kullanılarak verilen eğitimler; öğrencilerin İngilizce gelişimine katkıda bulunur. Lise müfredatına uygun olacak şekilde hazırlanan eğitimler, sertifikalı İngilizce öğretmenleri tarafından verilir.

Lise Seviyesinde İngilizce Eğitimi

Öğrencilerin hem okul derslerinde başarılı olmasını sağlayan hem de İngilizce becerilerini geliştiren Lise İngilizcesi, öğrencilerin yabancı dil konusunda özgüven edinmesini mümkün kılar. Ayrıca öğrencilerin İngilizceyi sevmesini sağlayan Lise İngilizcesi – High School öğrencilerin beklentileri ve lise müfredatına göre oluşturulur.

Öğrencilerin seviyelerine göre belirlenen eğitim içerikleri, Genel İngilizce kapsamında değerlendirilebilir. İngilizcenin önemli ve temel konuları arasında yer alan İngilizce zamanlar, edatlar, bağlaçlar başta olmak üzere pek çok konunun bulunduğu eğitimler; teorik ve pratik temellidir. Gramer kapsamında önemli konular hakkında eğitim verilir. Pratik derslerde ise öğrencinin elde ettiği bilgileri özümsemesi ve gündelik hayatta kullanması sağlanır.

Kelime ezberleme, metin okuma ve analiz etme ile ev ödevleri; pratik eğitimin kapsamında yer alır. Kursta edinilen bilgilerin unutulmaması adına yapılan çalışmaların tamamı, aynı zamanda öğrencinin İngilizceyi sevmesini hedefler.

Seviye Tespit Sınavları

Lise İngilizcesi – High School eğitimleri kapsamında Seviye Tespit Sınavı son derece önemlidir. Bir yabancı dilin etkili bir şekilde öğrenilebilmesi, sistemli ve planlı eğitimle yakından alakalıdır. Dolayısıyla eğitim öncesinde, öğrencilere Seviye Tespit Sınavı yapılır. Sınav sonucunda her öğrencinin İngilizce düzeyi belirlenir. A1, A2, B1, B2, C1, C2 olmak üzere farklı İngilizce seviyeleri bulunmakta olup her seviyenin içeriği birbirinden farklı olacaktır.

Aynı seviyede olan öğrenciler bir gruba dahil edilir. Öğrencilerin seviyesine uygun bir eğitim planı çizilir. Gramer konuları, yapılacak pratikler ve daha pek çok unsur dahil edilir. Verilen eğitimler sonunda öğrencinin başlangıç seviyesinden itibaren ne kadar ilerleme kaydettiği belirlenir. Bu ilerleme, öğrenci kazanımı olarak değerlendirilir.

Lise İngilizcesinin Özellikleri

Alanında uzman eğitmenler tarafından belirli bir sistem dahilinde verilen Lise İngilizcesi – High School eğitimlerinin ön plana çıkan özellikleri şu şekildedir:

  • Haftanın belirli günleri eğitim verilir. Eğitim öncesinde, öğrencinin seviyesine göre ders programları oluşturulur. Öğrencinin derslere düzenli olarak katılımı adına gerekli kontroller gerçekleştirilir.
  • Öğrencilerin özgüven kazanmaları adına derslerde İngilizce sohbetler gerçekleştirilir. Bu tür sohbetler, düzenli olarak haftalık veya haftalık tekrarlanır.
  • Öğrenci merkezli eğitimler verilerek öğrencinin gelişimi takip edilir. Aynı zamanda interaktif bir eğitim süreci yaratılır.
  • Öğrencinin gelişiminin tespit edilebilmesi için düzenli sınavlar yapılır.
  • Ev ödevleri verilerek öğrencilerin kurs dışında da İngilizceye maruz kalması sağlanır.
  • Okul müfredatına uygun bir çalışma gerçekleştirilerek öğrencinin okulda da başarı elde etmesi hedeflenir.

Güncel Eğitimlerimiz

Aysun Uğuş

How can I help you? 👋