CELTA Programı

CELTA Programı, İngilizce öğretme yeterliliği olarak bilinen ve dünyada en fazla kabul gören bir eğitim programıdır. İngilizce öğretmenleri için ideal olan program, teorik ve pratik eğitimleri içerir. Genellikle 4 haftalık bir eğitim ile İngilizce öğretmenleri, öğrencilere yenilikçi ve teknolojik metotlarla İngilizce öğretme konusunda bilgi edinir. Ayrıca öğretmen adayları ve halihazırda eğitim veren öğretmenler için son derece önemli bir eğitim programı olan CELTA, özellikle iş başvurularında geçerli ve dikkate değer bir belgedir.

CELTA Programı Nedir?

Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages ya da CELTA Programı, İngilizce öğretmenlerinin İngilizce öğretme yeterliliğini belgelendirmelerini sağlayan bir programdır. Birçok işveren, ilgili sertifikayı talep ettiğinden, programa dahil olmak başarılı bir kariyer için oldukça önemlidir.

Oldukça geniş bir içeriğe sahip olan ve sistematik bir eğitim sunan programın kapsamı şu şekilde sıralanabilir:

  • Öğrencilerle nasıl iletişim kurulacağının öğrenilmesi
  • Planlama ve kaynak kullanımının öğrenilmesi
  • Sınıf gözlemi
  • Öğretme metotlarının geliştirilmesi
  • Okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin gelişmesi

CELTA Eğitimi Ne Kadar?

Kapsamlı ve son derece geniş bir eğitim programı olan CELTA, toplamda 4 haftalık bir eğitimi içerir. Bu süreç içinde programa dahil olan eğitim içerikleri üzerinden öğretim gerçekleştirilir. Teorik ve pratik olmak üzere sistematik bir şekilde eğitim verilir. Eğitime pek çok kişi katılabilmekte olup programa dahil olacak kişilerin özellikleri şu şekildedir:

  • Kariyerine yeni başlamış tecrübesiz öğretmenler
  • Ana dili İngilizce olan veya olmayan, İngilizce becerisi edinmiş kişiler
  • Orta seviye deneyime sahip olan ve becerilerini geliştirmeyi arzu eden kişiler

CELTA Belgesi Hangi Ülkelerde Geçerli?

CELTA Programı, yurt dışında İngilizce öğretmenliği özelinde kariyerine devam etmek isteyen kişilerin aldığı bir programdır. Dünyanın her yerinde geçerli olan bu program sayesinde yurt dışında İngilizce eğitimi verebilirsiniz. Kariyerinize farklı bir şekilde devam etmenizi mümkün kılan CELTA, aynı zamanda İngilizcenin hem teorik hem de pratik olarak öğrenilmesine ve öğretim teknikleri hakkında bilgi edinilmesine katkıda bulunur. Belgeyi edinen kişi, Türkiye’de de kariyerine çok daha profesyonel bir şekilde devam etme şansı elde eder.

Güncel Eğitimlerimiz

Aysun Uğuş

How can I help you? 👋