IELTS Kursu

9.350 TL

IELTS kursumuz toplam 100 ders saatidir. Öğrenciler, kurs öncesi 4 aşamalı grammar, writing, speaking,reading sınavlarına girmektedir. Sınav sonucu B2 olan tüm öğrencilerimiz kursumuza dahil olabilir.
Açıklama

IELTS kursu, dünya genelinde 100’den fazla ülkede geçerliliği olan yabancı dil yeterliliğinin ölçüldüğü IELTS sınavına yönelik bir hazırlık programıdır. Başta; ABD, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya olmak üzere ILETS, global ölçekte 100 farklı ülkede binlerce kurum tarafından kabul gören bir İngilizce yeterlilik tespit sınavıdır. Dört farklı bölümden oluşan sınav, anadili İngilizce olmayanlar için hazırlanmıştır.

IELTS sınavı çoğunlukla yurt içi ve yurt dışı eğitim taleplerinin karşılanmasına yönelik tercih edilse de vize başvurularında da talep edilir. Ayrıca anadili İngilizce olan birçok ülkede mesleki gelişim göstermek veya işçi olarak bu ülkelerde kabul görmek için de IELTS sınavıyla adayların İngilizce yeterlilikleri ölçülmektedir. IELTS kursu, doğrudan sınava odaklanarak arzu ettiğiniz puana ulaşabilmeniz adına özel olarak oluşturulmuştur. Kurs kapsamında, öğrenci temel yetkinlikleri kazanır ve IELTS hakkında ihtiyaç duyduğu bilgilere sahip olur.  

IELTS Kursu İçeriği ve IELTS Kursu Fiyatları

IELTS kursu içeriği, sınavın tüm bölümlerini kapsayacak şekilde oluşturulmuştur. Dört ana kategoriden oluşan IELTS, akademik ve genel olmak üzere iki farklı amaç doğrultusunda uygulanır. Sınava hazırlık sürecinde, mutlaka sınavın özelliklerine uygun bir program tercih edilmelidir. IELTS sınavında başarı, İngilizce dil becerilerinin geliştirilmesinden çok verimli bir hazırlık süreci ile mümkündür.

IELTS Nedir?

IELTS, İngilizce konuşulan ülkelerde öğrenim görmek ya da çalışmak isteyenler için kurumların talep ettiği dil yeterlilik testidir. IELTS açılımı; “International English Languge Testing System”, yani; “Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi”, şeklindedir. Günümüzde 100’den faza ülkede geçerliliği olan sınavın ABD’de 3000 farklı kurumda da temel İngilizce yeterliliğinin test edilmesi amacıyla geçerli olduğu bilinmektedir.

IELTS Sınav İçeriği

IELTS sınavı içeriği, temel olarak 4 ana kategoriden oluşur. Bu kategoriler:

 • Konuşma
 • Yazma
 • Okuma
 • Dinleme

Şeklindedir. Sınavın 4 aşamadan oluşan dinleme bölümünde, sınava başlamadan önce genel bilgiler verilir.

2 bölümden oluşan yazma kısmında ise öğrencilerden kompozisyon ve tablolama oluşturmaları talep edilir. Okuma bölümünde, öğrencilerden okunan metinle ilgili 13 ya da 14 soruya cevap vermeleri beklenir. Son olarak konuşma bölümünde ise katılımcılara konu üzerine düşünme süresi vermek kaydıyla herhangi bir konu üzerinden konuşulması talep edilir.

IELTS Kursu İçeriği

IELTS kursu içeriği, 4 ana kategori 6 alt kategoriden oluşan sınavda öğrencilerin maksimum düzeyde verim alabilmesini sağlamak amacıyla özel olarak oluşturulmuştur. Bu doğrultuda eğitim programı ve hazırlık süreci, sınavın dört ana kategorisine odaklanır. Öğrencilerin; konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanır.

Kursun temel hedefi; öğrencinin belirlenen kategoriler çerçevesinde geçerli puan almalarını sağlamak üzerinedir. Kurs programına başlamadan önce öğrenciler sınavın 4 ana kategorisinde ayrı ayrı seviye belirleme sınavına girer. Seviye tespit sınavından B2 yeterliliğiyle ayrılan tüm öğrenciler, toplamda 100 ders saatinden oluşan IELTS kursuna dahil olabilir.

Reading (Okuma)

IELTS kursu, sınavda öğrencilerin “Reading” kategorisinde temel yeterliliğe ulaşmalarını sağlamak amacıyla özel bir program içerir. Okuma becerilerinin geliştirilmesine yönelik bu programda sınavda öğrencinin karşılaşacağı soru tiplerine odaklanılır. Çoktan seçmeli, eşleştirme, doğru-yanlış ve boşluk doldurma gibi soru tarzlarında öğrencilerin deneyim kazanması sağlanır.

Writing (Yazma)

“Writing” kategorisindeki becerilerin geliştirilmesine yönelik kurs programında ise ana hedef öğrencinin kompozisyon yazabilme kabiliyetini güçlendirmektir. Bu doğrultuda sınavda olduğu gibi öğrencilerin düşüncelerini en etkili, doğru ve verimli şekilde kağıda aktarmalarını sağlamak amacıyla eğitimler verilir.

Speaking (Konuşma) 

IELTS kursu “Speaking” bölümüne yönelik programda, öğrencinin İngilizce konuşma becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Belirlenen konular üzerine yapılan İngilizce pratiklerle, öğrenciler sınava hazırlanır.

Listening (Dinleme)

“Listening” hazırlığı da doğrudan sınavda öğrencinin karşılaşacağı test sürecinin kazanımı üzerinedir. Bu doğrultuda sınavda dinletilen 4 farklı düzeydeki İngilizce konuşmalara odaklanılır.

ILETS Kursu Kimler İçin Uygundur?

IELTS kursu, sınava hazırlanan öğrenci ya da öğrenci adaylarının amaçlarına göre farklı nedenlerle tercih edilebilir. Bu durumlar genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Yurtdışında ya da yurtiçinde akademik kariyer planı yapmak,
 • Yurtdışında çalışmak,
 • Türkiye’deki bazı üniversitelerin hazırlık programlarından muaf olmak,
 • Göçmenlik işlemlerinde dil yeterliliğini karşılamak,
 • Bazı özel kurumların İngilizce yeterliliğe ilişkin taleplerine cevap vermek

Amacıyla IELTS kursu tercih edilebilir.

IELTS Kursu Fiyatları

IELTS kursu fiyatları, kurs programının içeriğine göre farklılık gösterir. Uluslararası alanda İngilizce yeterliliğini belgelendirmek amacıyla IELTS sınavına katılırken, hazırlık sürecini en verimli şekilde yönetmek için bizimle iletişime geçebilir, kurs programlarımız ve kurs fiyatları hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

 • Öğrencilerimiz B2 seviyesinde olmalıdır.
 • Toplam ders sayısı: 100
 • Grup Sayısı: 5-10 kişi arasındadır.
 • 1 ders 50 dakikadır.

Eğitim başlama tarihi ve saatleri Güncel Eğitimlerimiz bölümümüzde mevcuttur.

Derslere eksiksiz katılım sağlamaya özen gösteriniz.

Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Güncel Eğitimlerimiz

Aysun Uğuş

How can I help you? 👋