TOEIC Kursu

9.350 TL

Paket satın almadan önce bizi arayınız.

İletişim: 0532 310 28 35

Gün ve saatler değişiklik gösterebilir. 

Seviye Tespit Sınavı’na girmeden paket almayınız.

Derslere eksiksiz katılım sağlamaya özen gösteriniz.

Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Açıklama

TOEIC kursu, uluslararası geçerliliği bulunan ve ana dili İngilizce olmayan kişilerin girdiği TOEIC sınavına en iyi şekilde hazırlanılmasını sağlayan bir kurs türüdür. Adayların gündelik iletişimdeki becerilerini ölçen sınav, dinleme ve okuduğunu anlama olmak üzere iki farklı bölümden oluşur. Sınava girecek kişilerin her iki bölümde de belirlenen puanı alması gerekir.

Sınav sistemine göre içeriği geliştirilen TOEIC kursunda, uzman eğitmenler tarafından eğitim verilir. Kursun temel amacı, adayların TOEIC sınavında hem anlama hem de dinleme bölümlerinde başarılı olmalarını sağlamaktır. Aynı zamanda özgeçmişlerini güçlendirmek isteyen kişilere de eğitim verilir. Eğitim sonrasında ilgili sınava giren ve başarı elde eden adaylar, özgeçmişine TOEIC puanlarını yazarak yeni iş fırsatlarına açık hale gelir.

TOEIC Sınavı Nedir?

TOEIC, İş İngilizcesi kapsamında adayların İngilizce yeterliliklerinin farklı yöntemler ile ölçüldüğü bir sınav türüdür. Özellikle uluslararası ortamda çalışan ve iletişimlerini sorunsuz bir şekilde sürdürmek isteyen kişilerin girmek istediği sınav, adayların İngilizce becerilerini ölçer. Sınavda İngilizceden başka uzmanlık istenmez. Ayrıca kelime dağarcığı konusunda da adayları zorlamaz.

TOEIC Sınavının Kapsamı

TOEIC kursu kapsamında yer alan TOEIC, temel olarak dinleme ve dinlediğini anlamaya yönelik iki farklı bölümden oluşur. Her iki bölümün de dinamikleri birbirinden farklıdır. Dinleme kısmı kendi içerisinde 4 farklı bölüme ayrılır. Adaylara ses kaydı dinletilir. Dinletilen ses kaydına yönelik sorular sorularak adayın doğru cevap vermesi beklenir.

 • İlk bölümde 20 soru bulunur. Her sorunun 4 cevap şıkkı bulunmakta olup bu kısım fotoğraflar bölümüdür.
 • İkinci bölümde 3 cevap şıkkı bulunan 30 adet soru yer alır.
 • Üçüncü bölümde 30 soru bulunur. Her sorunun 4 cevap şıkkı vardır.
 • Dördüncü bölümde 20 soru bulunmakta olup her soru 4 cevap şıkkına sahiptir.

TOEIC sınavının kapsamında yer alan bölümlerden diğeri okuduğunu anlamadır. Bu kısımda 100 soru bulunur. Adaydan, verilen soruları doğru cevaplandırması beklenir.

TOEIC Kursu Nedir, Kapsamı Nelerdir?

Öğrencinin seviyesine uygun şekilde programlanan TOEIC kursu, adayın TOEIC sınavına etkili ve profesyonel bir şekilde hazırlanmasını hedefler. Öğrencinin hem dinleme hem de okuduğunu anlama bölümlerine hazırlanması için oluşturulan içerikler, sınav konularına göre şekillendirilmiştir. Alanında uzman, yenilikçi bir eğitim sunan eğitmenler tarafından verilen İngilizce eğitimler, öğrencinin doğru iletişim kurmasını ve okuduğunu anlayabilmesini amaçladığından kursun kapsamı oldukça geniştir.

TOEIC Kursu Kapsamı

Kurs kapsamı, öğrencilerin düzeyi ve sınavın niteliğine göre özel olarak oluşturulur. Sınav sisteminde çeşitli dönemlerde değişiklikler olabileceğinden, kurs kapsamının yapılan değişikliklere göre revize edilmesi son derece önemlidir. Konu başlıkları arttırılabilir ya da bazı konular çıkarılabilir. Bu nedenle güncel gelişmelerin yakından takip edilmesi, öğrencinin en iyi şekilde sınava hazırlanabilmesi noktasında son derece önemlidir.

TOEIC kursu kapsamında yer alan başlıklar oldukça fazladır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

 • Kelime dağarcığını geliştirecek uygulamalar
 • Soru çözümleri
 • Daha önce sınavda çıkmış sorulara benzer soruların incelenmesi
 • Sınav sorularıyla ilgili püf noktalar
 • Metin okuma ve metne yönelik sorulara cevaplandırma

TOEIC Kursu Fiyatları

TOEIC kursunun fiyatları, birçok hususa göre değişiklik gösterir. Öğrencinin düzeyi, kursun süresi, eğitimin kalitesi, eğitmen nitelikleri ve deneyimi; bu hususlardan bazılarıdır. TOEIC kursu kapsamında öğrencilerin sınava en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için sistemli ve profesyonel eğitim verilmesi oldukça önemlidir.

Belirlenen ders programları, öğrencilerin katılım sağlayabileceği şekilde revize edilebilir. Bunun yanı sıra interaktif bir kurs ortamı yaratılması, öğrencilerin kendilerini İngilizce konusunda geliştirmelerine olanak tanıyacaktır. Ayrıca bu sayede, öğrenci sınavda istenilen puanı alabilir ve Mesleki İngilizce becerisini üst düzeye çıkarabilir.

 • Öğrenciler B2 Seviyesinde Olmalıdır.
 • Toplam ders sayısı: 100
 • Grup Sayısı: 5-10 kişi arasındadır.
 • Ücretsiz kaynak
 • 1 ders 50 dakikadır.
 • Eğitim tarihleri ve saatleri  Güncel Eğitimlerimiz bölümümüzde mevcuttur.

Güncel Eğitimlerimiz

Aysun Uğuş

How can I help you? 👋