TOEFL Kursu

9.350 TL

TOEFL-IBT eğitimimiz toplam 100 derstir. Öğrencilere eğitim öncesi 3 aşamalı sınav uygulanmaktadır. Sınav sonucu B2 olan tüm öğrenciler TOEFL-IBT kursuna katılabilirler.
Açıklama

TOEFL kursu, TOEFL sınavında başarı elde etmek ya da hedef puana ulaşmak isteyen öğrenciler için özel olarak hazırlanmış eğitim programıdır. Farklı ders seçenekleri bulunan ders kapsamında öğrencilerin; sınav taktikleri, zaman kullanımı ve sınava hazırlanma sürecinin nasıl yönetileceğine dair eğitimler verilir. TOEFL sınavı, ilk kez 1964 yılında uygulanmaya başlanmıştır.

Sınavın temel amacı İngilizce konuşulmayan ülkelerde İngilizce yeterliliğini test etmektir. Bu doğrultuda İngilizce eğitim veren bir üniversitede eğitim almak, yüksek lisans ya da doktora programlarına dahil olmak isteyen öğrencilerin TOEFL sınavından hedef puanları almaları gerekir. Sınava; yüksek lisans, doktora ya da lisans öğrencileri veya özel sektöre İngilizce yeterliliğini belgelendirmek isteyenler katılabilir. TOEFL IBT başvuruları, programın resmi web adresi üzerinden yapılabilir.

TOEFL Kursu Nedir, Ne Kadar Sürer?

TOEFL kursu, adayların İngilizce yeterliliklerini uluslararası alanda yapılan sınavlarda gösterebilmeleri adına düzenlenmiş eğitim programıdır. Kurs öncesinde öğrencinin İngilizce yeterliliğini test etmek adına 3 aşamalı SBS sınavı uygulanır. SBS sınavının sonuçlarına göre öğrencinin takip etmesi gereken sınava hazırlık programı oluşturulur.

TOEFL Kursu İçeriği

TOEFL kursu içeriği, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve eksikliklerine odaklanabilmek adına farklı bölümlerden oluşur. Sınavda öğrencilerden beklenen tüm gerekliliklerin uygun düzeyde karşılanabilmesi amacıyla kurs programı da aynı oranda sınıflandırılarak tasarlanmıştır. Bu doğrultuda öğrenciler:

 • Okuma Becerileri
 • Yazma Becerileri
 • Konuşma Becerileri
 • Kelime Bilgisi
 • Bütünleşik
 • Bağımsız Kompozisyon

Gibi farklı kategorilerde uzmanlaşabilmeleri adına eğitimden geçer.

Okuma Becerileri (Reading Skills)

TOEFL kursu içeriği kapsamında okuma becerilerinin kazandırılması hedeflenmektedir. TOEFL sınavında okuma becerilerinin test edilmesi, büyük oranda akademik içeriğe sahip olan metinlerle yapılır. Bu doğrultuda öğrencilerin sınav esnasında karşılaşacakları sorulara ilişkin eğitimler kurs programı kapsamında verilir. Etkili ve hızlı okuma, okuduğunu anlama, özetleme, cümle yerleştirme, çoktan seçmeli soruları cevaplama gibi birçok yetkinlik bu kurs sürecinde öğrenciye kazandırılır.

Yazma Becerileri (Writing Skill)

TOEFL sınavı, iki farklı yazma görevi ile öğrencileri test eder. Bu doğrultuda kurs kapsamında öğrencinin sınav esnasında yapması gerekenler, nasıl yazı yazması gerektiğine dair eğitimler verilir.

Konuşma Becerileri (Speaking Skills)

Konuşma becerileri, TOEFL sınavında 6 görevin tamamlanması ile ölçülür. TOEFL kursu ile öğrencilere: duraklamadan akıcı ve uzun süreli konuşma, sorulan sorulara ilgili cevaplar verme, anahtar kelimelerin kullanımına ilişkin beceriler kazandırılır.

Kelime Bilgisi (Vocabulary)

Kelime bilgisi çalışmaları, sınavın tamamını etkileyebilecek düzeyde önemlidir. Bu doğrultuda kurs programı boyunca öğrencilerin sınavın tümünde avantaj elde etmelerini sağlayacak kelimelerin öğrenilmesi üzerine çalışma yürütülür.

Bütünleşik (Integrated)

Integrated, TOEFL sınavının büyük bir bölümünü etkileyen oldukça önemli bir kazanımdır. Kurs programı dahilinde önceden belirlenen bir konu çerçevesinde speaking, writing ve reading çalışmaları yapılır.

Bağımsız Kompozisyon (Indpendent)

Bağımsız kompozisyon oluşturma alışkanlığının kazanımı, öğrencinin yazma becerileri ile orantılı değildir. Doğru bir öğrenme süreci ile öğrenci, belli başlı noktalara dikkat ederek sınavdan başarıyla ayrılabilir. TOEFL kursu bağımsız kompozisyon eğitimleri ile öğrencinin bir plan ve konsept çerçevesi altında kompozisyon kabiliyetini geliştirebilmesi sağlanır.

TOEFL Kursu Ne Kadar Sürer?

TOEFL kursu, toplamda 100 dersten oluşur. Kurs programı, öğrencilerin sınav kapsamında teknik gereklilikleri karşılamalarının yanı sıra deneyim elde etmelerini de sağlar. Süre yönetiminden sınavın içeriğine, sınavda avantaj sağlayacak ipuçlarından sınava hazırlanma formatının belirlenmesine kadar tüm detaylar kurs kapsamında öğrenciye kazandırılır.

TOEFL Kursu Kimler İçindir? 

TOEFL kursu, İngilizce yeterliliğini TOEFL sınavı ile belgelendirmek isteyen tüm öğrenci ve öğrenci adaları içindir. Bu doğrultuda:

 • Ulusal ya da uluslararası alanda eğitim veren herhangi bir yüksek öğretim kurumunda eğitim almayı hedefleyen öğrenciler,
 • Burs için sertifika almak isteyen adaylar,
 • Yurtdışı vize başvurusunda bulunan işçi, öğrenci ya da meslek sahipleri,
 • İngilizce becerilerini geliştirmek isteyenler,
 • Herhangi bir kurumun İngilizce dil becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimlerine katılmak isteyenler ya da olası eğitimlere katılmak istemeyenler

TOEFL kursu ile hedeflerine ulaşmak adına sınav sürecini en verimli, efektif ve doğru şekilde yönetebilir.

TOEFL Sınav Ücreti

TOEFL sınav ücreti, sınavın yapılacağı ülkeye göre farklılık gösterir. Günümüzde TOEFL, toplamda 165 ülkede uygulanan bir sınavdır. TOEFL sınav ücretleri hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerin, programın resmi web sitesini ziyaret etmeleri mümkündür. Ayrıca bizlere ulaşarak TOEFL başvuruları hakkında detaylı bilgi talep edebilir ve sınav sürecinde uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Paket satın almadan önce  bizi arayın :

İletişim: 0532 310 28 35

Gün ve saatler değişiklik gösterebilir. 

Seviye Tespit Sınavı’na girmeden paket almayınız.

Derslere eksiksiz katılım sağlamaya özen gösteriniz.

Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Güncel Eğitimlerimiz

Aysun Uğuş

How can I help you? 👋