Online IELTS Hazırlık Kursu (20 Ders)

995 TL

Fiyatlarımız 1 ders ücretidir.

Paket satın almadan önce bizi arayınız. İletişim: 05323102835
Gün ve saatler değişiklik gösterebilir.
Seviye Tespit Sınavı’na girmeden paket almayınız.
Derslere eksiksiz katılım sağlamaya özen gösteriniz.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Açıklama

Online IELTS Hazırlık Kursu (20 Ders), Amerika’da pek çok kurum tarafından kabul edilen ve genel ile eğitim amaçlı olarak düzenlenen IELTS’e hazırlık kursudur. Okuma, konuşma, dinleme ve yazma olmak üzere 4 farklı bölüm üzerinden düzenlenen IELTS; daha çok konuşmaya yönelir. Bu nedenle adayların İngilizce konuşma becerileri tespit edilir.

IDP Education, British Council, Cambridge Üniversitesi Yabancılar için İngilizce Sınav Merkezi tarafından düzenlenen IELTS; İngilizce konuşulan bir ülkede akademik eğitim almak isteyen kişilerin girmesi gereken İngilizce düzenlenen sınavlar arasında yer alır. Bunun yanı sıra akademik olmayan çalışma, göçmenlik başvuruları için de IELTS gerekebilir.

Toplamda 20 dersten oluşan Online IELTS Hazırlık Kursu, uzman eğitmenler tarafından öğrencilerin seviyelerine göre verilir. Öğrencinin hedeflediği puana ulaşabilmesi için gerekli sistem oluşturulmuştur. Eğitime katılan öğrenci, planlı ve sistemli bir şekilde derslere katılım gösterdiğinde; istediği puanı almaya son derece yakın olacaktır.

Online IELTS Hazırlık Kursu Nedir?

Oldukça kapsamlı bir sınav olan IELTS, titiz bir çalışmayı zorunlu kılar. Online IELTS Hazırlık Kursu (20 Ders) sınava hazırlıkta içeriği çok özel bir şekilde hazırlanmış bir kurs türüdür. Kursun kapsamı, son derece geniştir. Alanında uzman, deneyimli ve yetkin eğitmenler tarafından verilen kurs kapsamı şu şekilde özetlenebilir:

 • Öğrencilerin İngilizce seviyesini yükseltmek için yapılan konu anlatımları
 • İngilizce kitap ve makale okuma alıştırmaları
 • Okuduğunu anlamaya yönelik metne yönelik sorular
 • Kelime bilgisinin geliştirilebilmesi için kelime tekrar ve ezber çalışmaları
 • Çeşitli konular üzerinde pratik yapma
 • Farklı kaynakları kullanarak etkili öğrenme

IELTS Hazırlık Kursunun Özellikleri

Online IELTS Hazırlık Kursu (20 Ders) öğrencilerin İngilizce becerilerini yenilikçi yöntemler kullanarak geliştirmeyi hedefler. Bu noktada oldukça sistemli bir eğitim verildiğini belirtmek mümkündür. Sınav müfredatına yönelik konu anlatımları yapılarak öğrencilerin ilgili konular hakkında bilgi sahibi olması sağlanır.

Konu anlatımları belirli aralıklarla tekrar edilerek konu tekrarları yapılır. Bunun yanı sıra metin okuma çalışmaları yapılarak reading bölümünde beceri kazanılması sağlanır. Okunan metinde bulunan ve anlamı bilinmeyen kelimeler üzerinden ezber çalışmaları yapılır. Bu adımların her biri, öğrencilerin bütünlüklü bir şekilde İngilizce öğrenmesini destekler.

Online IELTS Kursu Kazanımları

Zoom üzerinden verilen Online IELTS Hazırlık Kursu (20 Ders) kazanımları son derece fazladır. Bu kazanımlar genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Sınava istediğiniz yerden ve istediğiniz şekilde hazırlanmanızı sağlar.
 • Online şekilde verilen eğitim sayesinde fiziki kurslara gitmek için ayıracağınız zamanı ders çalışmak için kullanabilirsiniz.
 • Belirlediğiniz puana ulaşabilmek için kendinizi geliştirir, hedeflediğiniz puanı alabilirsiniz.
 • İnteraktif öğrenmeye dahil olacağınız için eğitmenlerle etkili bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

IELTS Sınavı Nedir Ne İşe Yarar?

IELTS sınavı; İngilizce dil becerilerinin okuma, anlama, dinleme ve yazma düzeyinde ölçüldüğü ve uluslararası geçerliliği bulunan bir dil sınavıdır. 1989 yılından beri uygulanan sınav, akademik ve genel amaçlı olmak üzere iki farklı türde yapılır. İngilizce eğitim veren kurumda eğitim almak ya da göçmenlik başvurusunda bulunmak isteyen kişiler; IELTS sınavına girmek durumundadır.

IELTS Kazanınca Ne Olur?

IELTS’in size sundukları son derece geniştir. Öncelikle yurt dışında, İngilizce dilinde eğitim veren eğitim kurumlarında akademik bir eğitim almak istiyorsanız; IELTS sınavına girmeniz gerekir. Özellikle lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim için IELTS son derece önemlidir. Bunun yanı sıra kariyer fırsatlarını değerlendirmek istiyor olabilirsiniz. İngilizce konuşulan ülkelerde çalışmak ve kariyerinizi farklı bir şekilde yönlendirmek için IELTS’e girmeniz gerekecektir. Ana dili İngilizce olan ülkelere göçmenlik başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için de aranan niteliklerden bir tanesi IELTS’tir. Bu nedenle IELTS sınavına girmeniz ve yüksek bir puan elde etmeniz, pek çok farklı alanda kendinize yeni kapılar açmanızı sağlayacaktır.  

TOEFL ve IELTS Farkı Nedir?

Her iki sınav da İngilizce becerilerini ölçen global İngilizce sınavlarıdır. IELTS sınavı çoğunlukla okuma ve yazma üzerinden şekillenir. Bunun yanı sıra TOEFL sınavı çok daha akademik bir sınav olduğu için okuma ve yazma becerilerine odaklanır. Bu nedenle TOEFL sınavı son derece kapsamlıdır. Ana dili İngilizce olan bir üniversitede eğitim almak isteyen kişiler için TOEFL sınavı çok daha uygun olacaktır. Bunun yanı sıra göçmenlik ve staj başvurusu olmak üzere genel başvurularda IELTS çok daha avantajlıdır.

 • Gün ve saatler için lütfen arayınız.
 • Bir ders saati: 50 dakika
 • Toplam ders sayısı:20+5
 • Toplam kişi sayısı:5

Derslerimiz Zoom üzerinden yapılacaktır. Zoom katılım kodları, ders programları ve diğer gerekli belgeler size tarafımızdan iletilecektir. Paket satın almadan mutlaka bizi arayın.

Güncel Eğitimlerimiz

Aysun Uğuş

How can I help you? 👋